Jak działają spalacze tłuszczu? 0

Pogoń za szczupłą i wysportowaną sylwetką wciąż jest na topie i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tej kwestii zmienić. Trend jest tak mocny, że wielu producentów od lat prześciga się w produkcji nowoczesnych spalaczy tłuszczów. Jak działają preparaty tego typu oraz z jakich składników powstają? O tym już za chwilę.

jak działają spalacze tłuszczu

Co to jest spalacz tłuszczu?

Jest to suplement, skomponowany z odpowiednio dobranych składników, który pomaga w szybszym redukowaniu tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu składają się z przeróżnych związków chemicznych, stymulantów oraz substancji aktywnych, których połączenie ma spowodować przyspieszenie redukcji tłuszczu. Produkty tego typu uzyskuje się często w laboratoriach, ale i spora ich część bazuje też głównie na ziołowych składnikach.

Jak działają spalacze tłuszczów?

Kiedy wspominamy o działaniu spalaczy tłuszczów, powinniśmy najpierw zaznajomić się z trzema procesami, które odbywają się w naszym organizmie.

Termogeneza

Jest to proces, wywoływany przez spalacze tłuszczu. Polega on na zwiększaniu wydatków energetycznych naszego organizmu oraz podwyższeniu temperatury ciała.

Lipoliza

To także jeden z procesów, który zachodzi pod wpływem suplementów spalających tłuszcz. Pozwala on na uwolnienie kwasów tłuszczowych oraz glicerolu z komórek tłuszczowych. W ten sposób energia pobierana jest z zalegających zapasów tkanki tłuszczowej.

Oksydacja tłuszczów

Po uwolnieniu kwasów tłuszczowych podróżują one po krwiobiegu i zazwyczaj zostają wykorzystane przez mięśnie. Niestety, ale zdarza się i tak, że kwasy wracają do komórek tłuszczowych. Dobre spalacze pobudzają mitochondria i zmuszają je do spalenia dostępnych kwasów.

Kiedy zacząć stosować spalacze?

Niestety wiele osób nadal podchodzi do spalaczy tłuszczów w zły sposób. Przede wszystkim traktowanie tego suplementu, jako zamiennika diety i treningów nie jest poprawnym podejściem. Dodatkowo osoby, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z treningami powinny wstrzymać się od stosowania spalaczy i innych suplementów. W początkowych miesiącach warto postawić na potencjał drzemiący we własnej sile oraz zdolności własnego organizmu do redukcji. Dopiero, kiedy zauważalny jest spadek formy czy też postępów w utracie wagi, warto wspomóc się spalaczem tłuszczu. Spalacze oferowane są przez producentów głównie w postaci tabletek, które stosujemy pomiędzy posiłkami lub bezpośrednio przed treningiem.

Dawkowanie fat burner’ów

Zdecydowanie nie należy przekraczać dawek sugerowanych przez producenta. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z tego typu preparatem, postaw na najmniejsze dawki i pozwól, aby produkt zaczął działać. Stosuj je przez okres minimum 2 tygodni, aby sprawdzić jak dany spalacz wpływa na Twój organizm. Warto również przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem, aby mieć pewność, że dany fat burner Ci nie zaszkodzi.

Spalacze tłuszczów stosuje się zazwyczaj przez okres od 4 do 8 tygodni. Po tym okresie należy zrobić przerwę, aby nie przyzwyczaić organizmu do substancji, które znajdują się w produkcie. Jeżeli przyjmowanie spalaczy trwa dłużej niż zalecany okres, preparat może nie przynosić już żadnych efektów, dlatego ważne są przerwy w suplementacji.

Najpopularniejsze substancje

Poszczególne spalacze tłuszczów różnią się pomiędzy sobą składnikami, które wspomagają utratę tkanki tłuszczowej. Które z nich są najbardziej popularne?

L-karnityna

To zdecydowany faworyt, który jest najczęstszym składnikiem spalaczy tłuszczów. L-karnityna bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie wytwarzana jest energia. Ten składnik wykorzystuje rezerwy tłuszczowe, jako źródło energii, a więc wspomaga niwelowanie zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

Zielona herbata

Ona także podkręca proces termogenezy. Zawiera katechiny, które wspomagają przyspieszenie metabolizmu w organizmie. Mimo że naturalne składniki są zazwyczaj niedoceniane, to posiadają także właściwości wspomagające utratę wagi.

Piperyna

Jest to alkaloid roślinny czarnego pieprzu. Piperyna wspomaga wspomniany przez nas proces termogenezy, ale także wpływa na pobudzenie receptorów histaminowych błony śluzowej żołądka oraz poprawia trawienie. Innym ważnym aspektem jest to, że piperyna ma wpływ na ukrwienie przewodu pokarmowego i dzięki temu do krwi oraz limfy przenika więcej składników pokarmowych.

CLA

To skrót od pełnej angielskiej nazwy kwasu linolowego. Składnik ten zatrzymuje enzym odpowiedzialny za przenikanie tłuszczu do komórek tłuszczowych.


TREC L-CARNITINE 3000 60 CAPS
Zobacz produkt: TREC L-CARNITINE 3000 60 CAPS za 45 zł

OLIMP THERMO SPEED 120 CAPS Zobacz produkt: OLIMP THERMO SPEED 120 CAPS za 58 zł

TREC CLEN BUREXIN 90 KAPS + L-CARNITINE 3000 60 KAPS Zobacz produkt: TREC CLEN BUREXIN 90 KAPS + L-CARNITINE 3000 60 KAPS za 94 zł

UNIVERSAL ANIMAL CUTS 42 PORCJE - promocja Zobacz produkt: UNIVERSAL ANIMAL CUTS 42 PORCJE - promocja za 159 zł

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Na rynku pojawiają się różne preparaty wspomagające utratę tkanki tłuszczowej. Są one dzielone na różne kategorie ze względu na substancje.

Jednymi z nich są:

  • termogeniki, czyli spalacze, stymulujące procesy rozpadu komórek tłuszczowych, przetwarzanych na energię. Podnoszą one temperaturę ciała, a co za tym idzie, powodują spalanie większej liczby kalorii.
  • spalacze bez substancji stymulujących. Polecane są głównie osobom, wrażliwym na działanie kofeiny oraz podobnych substancji. Od termogeników różnią się tym, że nie pobudzają oraz nie mają wpływu na pracę układu nerwowego.
  • blokery - są to substancje blokujące. Blokery wpływają na zatrzymywanie wydzielania enzymów, odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów oraz tłuszczów. Dzięki temu, nie są one wchłaniane przez organizm.

Czy spalacze tłuszczu są skuteczne?

Tak naprawdę zależy, czego oczekujemy od tego typu preparatów. Jeżeli nastawiasz się, że bez diety i treningów osiągniesz zamierzony efekt, to możesz się zawieść. Natomiast połączenie tych trzech elementów z pewnością pozwoli Ci na szybsze zgubienie wagi niż przy samej diecie i treningach. Pamiętaj jednak o rozwadze i przede wszystkim zdrowym oraz umiarkowanym podejściu.

Czy spalacze są konieczne?

Oczywiście, że nie. Możesz osiągnąć takie same efekty dzięki własnej pracy i diecie, ale po prostu zajmie Ci to znacznie więcej czasu. Spalacze tłuszczu są bardzo pomocne w realizowaniu zamierzonego celu, ale nie można o nich powiedzieć, że są do tego niezbędne.

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Promocje
NUTREND UNI SPORT 1L
NUTREND UNI SPORT 1L
69,00 zł 59,00 zł
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 CAPS promo
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 CAPS promo
33,00 zł 28,99 zł
szt.
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
239,00 zł 187,00 zł
SZEJKER ACTIVUS WAVE SMART 300ML+150MLpromocja!
SZEJKER ACTIVUS WAVE SMART 300ML+150MLpromocja!
19,99 zł 13,99 zł
szt.
UNIVERSAL ANIMAL FLEX 44 PAK promocja
UNIVERSAL ANIMAL FLEX 44 PAK promocja
146,00 zł 119,00 zł
szt.
MASECZKA OCHRONNA 3WARSTWOWA 8%promo
MASECZKA OCHRONNA 3WARSTWOWA 8%promo
7,00 zł 1,99 zł
szt.
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 700G
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 700G
63,00 zł 59,00 zł
ERG CLEAN SKIN PLUS 5Lpromo
ERG CLEAN SKIN PLUS 5Lpromo
149,00 zł 59,00 zł
szt.
NUTREND UNI SPORT 0,5L
NUTREND UNI SPORT 0,5L
39,00 zł 35,00 zł
RĘKAWICZKI NITRYLOWE rozm. XS promo
RĘKAWICZKI NITRYLOWE rozm. XS promo
55,00 zł 38,00 zł
szt.
MASECZKA OCHRONNA BAWEŁNIANA promo
MASECZKA OCHRONNA BAWEŁNIANA promo
39,99 zł 20,00 zł
szt.
TREC WHEY100 1,5 KG
TREC WHEY100 1,5 KG
127,00 zł 114,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl