Jak zwiększyć produkcję testosteronu? 0

Testosteron to najważniejszy męski hormon, odpowiadający za funkcje płciowe. Od ilości testosteronu zależy masa mięśniowa, nastrój, pewność siebie, gęstość kości, popęd seksualny, a także inne funkcje. Zbyt mała ilość testosteronu w organizmie powoduje spadek pewności siebie, utratę libido oraz przebojowości. Co powoduje spadek testosteronu? Stres, brak snu, zła dieta oraz nieregularna aktywność fizyczna. W okresie dojrzewania poziom testosteronu jest niezbędny do odpowiedniego rozwoju organizmu. Trzeba pamiętać również, że wraz z wiekiem, testosteron spada naturalnie. Dzieje się to po 30 roku życia. Dlatego tak ważne jest dbanie o regularność w ćwiczeniach czy odpowiednią dietę.

Odpowiedni trening dla zwiększenia testosteronu

Trening wykonywany pod kątem zwiększenia testosteronu powinien być siłowy. Podczas wykonywania takich ćwiczeń nie tylko zostanie uwolniony ten hormon, ale również pobudzimy hormon wzrostu. Do ćwiczeń siłowych możemy zaliczyć martwy ciąg czy też przysiady. Im szybciej będziemy je wykonywać i więcej dźwigać, tym bardziej podniesie się wydzielany testosteron. Wykonując sprinty, możemy również zaobserwować podobne efekty. Jeśli nie masz dostępu do siłowni, a chcesz podtrzymać testosteron, możesz właśnie je wykonywać.

Dieta a testosteron

Odpowiednia dieta to ta zawierająca mniejszą ilość węglowodanów, a większą zawartość tłuszczy. Prawidłowy poziom tłuszczu w organizmie mężczyzny to około 15-20%. Tłuszcze, jakie powinniśmy spożywać to nasycone oraz nienasycone. Oprócz tego w diecie powinniśmy uwzględnić warzywa, jak i owoce. Zawierają one wiele składników odżywczych wykorzystywanych w tworzeniu układu odpornościowego.

Najważniejsze jest, aby w diecie było jak najmniej węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Wyrzut insuliny powoduje przekształcenie się testosteronu w estrogen, a także sprzyja uwalnianiu się SHBG. Wiąże ona wolny testosteron, który sprawia, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać go do wyrzeźbienia sylwetki.

Podsumowując, dieta powinna składać się z owoców morza, oliwy z oliwek, jajek, orzechów oraz nasion. Do urozmaicenia można stosować również olej kokosowy i masło. Odpowiednia dieta to 70% zdrowia.

Mięso w diecie

Mięso bardzo dobrze wpływa na podwyższenie testosteronu. Dzieje się to dlatego, że białka zwierzęce najlepiej przyswajają się przez organizm człowieka oraz mają pełny profil aminokwasowy. Należy jeść różne rodzaje mięsa, aby organizm otrzymał odpowiednie składniki odżywcze oraz budulec do hipertrofii włókien mięśniowych.

Stabilizacja to podstawa

Ustabilizowany rytm dnia to kolejny krok do osiągnięcia sukcesu. Zaburzony dzień powoduje zaburzenie hormonów. Dlatego tak ważne jest, aby jeść posiłki o stałej porze oraz chodzić spać o tej samej godzinie każdego dnia. Poukładany dzień będzie sprzyjał wzrostowi testosteronu. Popołudnie (w przybliżeniu godziny od 14 do 18) to czas dużej wydajności organizmu. Trenując w tym czasie, osiągniemy najlepsze efekty. Jedzenie przed snem może przytłumić testosteron, dlatego starajmy się tego unikać.

Nie zapominajmy o cynku i magnezie!

Cynk wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zbyt mała ilość u mężczyzn powoduje spadek libido oraz testosteronu. Odpowiednia dawka w ciągu doby to 10-15 mg. Magnez pomoże uspokoić nasz układ nerwowy. Dzięki niemu szybciej regenerujemy się fizycznie, jak i umysłowo, po wysiłku. Osoby zażywające magnez mają mniej tkanki tłuszczowej i wyższy poziom testosteronu.


trec zma Zobacz produkt: TREC ZMA 60 CAPS

Zażywajmy regularnie witaminę D

Witamina D jest produkowana w naszym organizmie z promieni słonecznych. Natomiast to wciąż za mało. Nie jest hormonem, ale stała się pro-hormonem . Co to oznacza? Działanie jej jest podobne. Wpływa bardzo korzystnie na hamowanie zamiany testosteronu na estrogen. Odpowiednia dawka na dobę to od 1000UI do 5000UI.

Stop alkoholowi

Tak jak brak witaminy D w organizmie, tak samo spożywanie alkoholu powoduje przemianę testosteronu w estrogen. Dodatkowo alkohol sprzyja odkładaniu się tłuszczu trzewnego, który uszkadza pracę narządów. W efekcie zła praca wątroby powoduje zaburzenie równowagi hormonalnej w organizmie. Alkohol, który można spożyć w małych ilościach to lampka wytrawnego, czerwonego wina. Inne alkohole mogą wywołać dodatkowy stres oksydacyjny, który prowadzi do otyłości.

Testosteron a kobiety

Testosteron głównie kojarzy się z hormonem męskim. Natomiast warto pamiętać, że u kobiet również odgrywa ważną rolę. Występuje w dużo mniejszych ilościach, lecz odpowiada za masę mięśniową, jak i kostną oraz kobiece libido. Również Panie regularnie ćwicząc, mogą o niego zadbać również dla spowolnienia starzenia się czy dobrego nastroju.

Boostery testosteronu

Jeżeli chcesz wspomóc produkcję testosteronu, warto zainwestować w boostery. Suplementy zawierające kwas D-asparaginowy wspomagają ten proces. Dlaczego? Ponieważ ten kwas występuje naturalnie w przysadce mózgowej, podwzgórzu i jądrach.


IRON HORSE GOLD TEST 90 KAPS Zobacz produkt: IRON HORSE GOLD TEST 90 KAPS

Jak zadbać o prawidłowy poziom testosteronu?

  • Prawidłowa dieta dla utrzymania odpowiedniej wagi.
  • Każdy wiek jest odpowiedni na ćwiczenia.
  • Regularne badania.
  • Każdy trening to wyższa poprzeczka w miarę możliwości.

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Promocje
BIOTECH BCAA ZERO 360G
BIOTECH BCAA ZERO 360G
69,00 zł 48,30 zł
BIOTECH 100% PURE WHEY 1000G
BIOTECH 100% PURE WHEY 1000G
79,00 zł 74,00 zł
SZEJKER ACTIVUS WAVE SMART 300ML+150ML
SZEJKER ACTIVUS WAVE SMART 300ML+150ML
19,99 zł 13,99 zł
szt.
MASECZKA OCHRONNA 3WARSTWOWA 8%promo
MASECZKA OCHRONNA 3WARSTWOWA 8%promo
7,00 zł 1,99 zł
szt.
TREC WHEY100 2,275 KG
TREC WHEY100 2,275 KG
179,00 zł 158,99 zł
RĘKAWICZKI NITRYLOWE OP. 100SZT.rozm. XS promo
RĘKAWICZKI NITRYLOWE OP. 100SZT.rozm. XS promo
55,00 zł 48,00 zł
szt.
INDIA BIAŁKO KONOPNE 500G
INDIA BIAŁKO KONOPNE 500G
28,00 zł 19,60 zł
szt.
APPLE & PEAR IN JELLY 1000g, jabłko z gruszą w żelu
APPLE & PEAR IN JELLY 1000g, jabłko z gruszą w żelu
39,00 zł 32,99 zł
szt.
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 2,27KG
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 2,27KG
175,00 zł 158,99 zł
TREC WHEY100 2KG
TREC WHEY100 2KG
169,00 zł 148,01 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl