Jak poprawić pamięć, motywację, funkcje poznawcze?

0

Nootropy, to naturalne suplementy lub leki, które mają korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu u zdrowych ludzi. Wiele z nich może poprawić pamięć, motywację, kreatywność, czujność i ogólne funkcje poznawcze. Nootropy mogą również zmniejszać związane z wiekiem spadki w funkcjonowaniu mózgu.

Omega 3, czyli DHA I EPA

Każdy zapewne z was wie, że olej rybi jest bogatym źródłem kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i kwasu eikozapentaenowego (EPA), dwóch rodzajów kwasów tłuszczowych Omega-3. Polecane są w ogólnej suplementacji wśród ogółu społeczeństwa, zważywszy na jego deficytową ilość w codziennej diecie. Faktem jest, że omega-3 niosą za sobą szerokie spectrum działania prozdrowotnego, niemniej jedną z tych korzyści jest również ich rewelacyjny wpływ na zdrowie mózgu.


DHA odgrywają istotną rolę w utrzymywaniu struktury i funkcji mózgu. W rzeczywistości stanowi około 25% całkowitego tłuszczu i 90% tłuszczu omega-3 znajdującego się w komórkach mózgowych. Kwas EPA, ma działanie przeciwzapalne, które może chronić mózg przed uszkodzeniami i starzeniem. W przeciwieństwie do DHA, EPA nie zawsze wiąże się z poprawą funkcjonowania mózgu. Jednak u osób z depresją wiąże się to z korzyściami, takimi jak poprawa nastroju. Wykazano, że przyjmowanie oleju rybnego, który zawiera oba te tłuszcze, pomaga zmniejszyć pogorszenie funkcji mózgu związane ze starzeniem się organizmu.

Zobacz produkt:
GENLAB ULTRA OMEGA 3 144 KAPS

 

Zobacz produkt:
 MUSCLE CLINIC BRAIN UP 60 KAPS

 

Zobacz produkt:
BIOTECH OMEGA 3 90 KAPS


Kofeina daje pobudzenie, czujność i czas reakcji

Kolejną substancją, z której prawdopodobnie korzystasz codziennie i ma ona pozytywny wpływ na funkcjonowanie pracy Twojego mózgu jest kofeina.
Kofeina to naturalny środek pobudzający, który najczęściej występuje w herbacie, kawie i gorzkiej czekoladzie. Kofeina stymulację mózgu i ośrodkowy układu nerwowy, sprawiając, że czujesz się mniej zmęczony i bardziej czujny. W rzeczywistości badania wykazały, że kofeina może sprawić, że poczujesz się bardziej pobudzony i poprawisz pamięć, czas reakcji i ogólne funkcjonowanie mózgu. Ilość kofeiny w jednej filiżance kawy jest różna, ale generalnie jest to 50-400 mg. Dla większości ludzi pojedyncze dawki wynoszące około 200-400 mg dziennie są ogólnie uważane za bezpieczne i wystarczają, aby przynieść korzyści zdrowotne. Jednak przyjmowanie zbyt dużej ilości kofeiny może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych i wiąże się z efektami ubocznymi, takimi jak niepokój, nudności i problemy ze snem.

 

Zobacz produkt:
GENLAB CAFFEGEN 144 CAPS

 

Zobacz produkt:
 ESSENCE KOFEINA 200MG 120 TABS

 

Zobacz produkt:
TREC CAFFEINE PLUS 60 CAPS


Acetylo-L-karnityna zwiększa zdolność uczenia się

Kolejną substancją, która cieszy się regularnością w stosowaniu przez większość osób chcących zrzucić nadprogramowe kilogramy jest l-karnityna. Niemniej istnieje bardziej „zaawansowana forma l-karnityny” jaką jest Acetyl-L-Karnityna. Acetylo-L-karnityna to aminokwas wytwarzany naturalnie w organizmie. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie, szczególnie w produkcji energii. Twierdzono, że przyjmowanie suplementów acetylo-L-karnityny zwiększa czujność, poprawia pamięć i spowalnia utratę pamięci związaną z wiekiem. Te suplementy można znaleźć w sklepach sieci Activus lub naszym sklepie online. Niektóre badania na zwierzętach wykazały, że suplementy acetylo-L-karnityny mogą zapobiegać związanemu z wiekiem spadkiem funkcji mózgu i zwiększać zdolność uczenia się.  Badania wykazały, że u ludzi może to być przydatny suplement spowalniający spadek funkcji mózgu spowodowany wiekiem. Może być również przydatny w poprawie funkcji mózgu u osób z łagodną demencją lub chorobą Alzheimera.

 

Zobacz produkt:
BIOTECH ALC 1260MG 60CAPS

 

Zobacz produkt:
 GENLAB ALC 700MG 72CAPS

 

Zobacz produkt:
 BIOTECH OMEGA 3 90 KAPS


Ginko Biloba na skupienie i pamięć

Wśród szerokiej gamy ziół jakie mamy w ofercie, warto wziąć pod lupę zioło zwane Ginko Biloba. Ginkgo biloba to ziołowy suplement pochodzący z drzewa Ginkgo biloba . To niesamowicie popularny suplement, który wiele osób przyjmuje w celu zwiększenia mocy mózgu i jest dostępny również w naszych sklepach. Uważa się, że działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do mózgu i twierdzi się, że poprawia funkcje mózgu, takie jak skupienie i pamięć. Pomimo powszechnego stosowania miłorzębu japońskiego, wyniki badań nad jego działaniem były mieszane. Niektóre badania wykazały, że przyjmowanie suplementów z miłorzębu japońskiego może pomóc zmniejszyć związane z wiekiem pogorszenie funkcji mózgu. Jedno badanie z udziałem zdrowych osób w średnim wieku wykazało, że przyjmowanie suplementów z miłorzębu japońskiego pomogło poprawić pamięć i umiejętności myślenia. Należy wziąć pod uwagę fakt, że każdy organizm jest inny i reaguje na daną substancję inaczej w mniejszym lub większym stopniu. Stąd, jeżeli są przesłanki ku temu, że coś ma nam pomóc i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, a Ty sięgałeś już po wiele preparatów z grupy naturalnych nootropików, może czas na Ginko biloba?

Resweratrol, czyli poprawa pamięci

Substancja znajdująca się m.in. w skórce fioletowych i czerwonych owoców, takich jak winogrona, maliny i jagody, czerwonym winie, czekoladzie i orzeszkach ziemnych niesie za sobą szerokie spectrum działania prozdrowotnego. O czym mowa?

Resweratrol może zapobiec pogorszeniu funkcjonowania hipokampu, ważnej części mózgu związanej z pamięcią jak sugeruje badanie z 2015r pod przewodnictwem M. Kodali i wsp.. Oczywiście potrzeba więcej badań, aby mieć w 100% pewność. Niemniej badanie wykazało, że leczenie resweratrolem może spowolnić spadek funkcji mózgu, którego doświadcza się wraz z wiekiem. Badania na zwierzętach wykazały również, że resweratrol może poprawić pamięć i funkcje mózgu. Dodatkowo, jedno badanie na małej grupie zdrowych starszych osób dorosłych wykazało, że przyjmowanie 200 mg resweratrolu dziennie przez 26 tygodni poprawia pamięć.

Kreatyna poprawia pamięć i umiejętności myślenia

Na koniec zostawiłem znany wam suplement, który należy do grupy suplementów „must have” wśród ogólnej grupy sportowców. Jest nią kreatyna! Kreatyna to naturalna substancja odgrywająca ważną rolę w metabolizmie energetycznym. Występuje naturalnie w organizmie, głównie w mięśniach i w mniejszych ilościach w mózgu. Chociaż jest to popularny suplement, można go znaleźć w niektórych produktach spożywczych, a mianowicie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, ryby i jajka. Co ciekawe, suplementy kreatyny mogą poprawić pamięć i umiejętności myślenia zwłaszcza u osób, które nie jedzą mięsa. Badanie wykazało, że wegetarianie przyjmujący suplementy kreatyny doświadczyli 25-50% poprawy wydajności w teście pamięci i inteligencji. Stąd jak sam widzisz, kreatyna nie dość, że wpływa na Twój zasób energetyczny, dając Ci więcej siły, może nieść potencjalne korzyści w pracy Twojego mózgu!

 

Zobacz produkt:
 BIOTECH 100% CREATINE MONOHYDRATE 500G

 

Zobacz produkt:
 TREC CM3 POWDER 250G

 

Zobacz produkt:
GENLAB CREATEN XTREME 250G

 

Zobacz produkt:
ALE CREATINE 500G


Wyżej wymienione suplementy są tylko częścią z szerokiej gamy produktów jakie mamy w ofercie mogące mieć potencjalny wpływ na pracę Twojego mózgu. Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś poznać więcej suplementów, które będą poprawiać pracę Twojego mózgu. Daj nam o tym znać, a my postaramy się przedstawić Ci kolejne propozycje produktów, które będą wspierać funkcje kognitywne!

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Promocje
FOOD FORCE KETONELLA WHITE COCO CRUNCH 500G
FOOD FORCE KETONELLA WHITE COCO CRUNCH 500G
32,00 zł 29,99 zł
szt.
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 700G
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 700G
84,99 zł 79,99 zł
TRIGGY 300G
TRIGGY 300G
99,00 zł 79,20 zł
szt.
HANDSEPT 5L preparat dezynfekujący, wirusobójczy
HANDSEPT 5L preparat dezynfekujący, wirusobójczy
139,00 zł 49,00 zł
szt.
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 Kapsułek
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 Kapsułek
37,50 zł 34,00 zł
szt.
TRIGGY 300G
TRIGGY 300G
99,00 zł 79,20 zł
szt.
TRIGGY 300G
TRIGGY 300G
99,00 zł 79,20 zł
szt.
FOOD FORCE KETONELLA PEANUT CRUNCH  500G
FOOD FORCE KETONELLA PEANUT CRUNCH 500G
32,00 zł 29,99 zł
szt.
PULANNA ŻEL ANTYBAKTERYJNY 70% ALKOHOLU 250ML
PULANNA ŻEL ANTYBAKTERYJNY 70% ALKOHOLU 250ML
39,00 zł 25,99 zł
szt.
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
299,00 zł 256,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl