5 suplementów na masę

0

5 Suplementów na budowę masy mięśniowej


suplementy na masę mięśniową

Poniżej przedstawiam Ci mój subiektywny wybór pięciu środków, które świetnie wspomagają budowę masy mięśniowej nawet u osób których organizm nie współpracuje w kwestii przybierania na wadze.

1. Odżywka węglowodanowo-białkowa

Waga Twojego ciała uzależniona jest, m.in. od ilości kalorii, jakie spożywasz. Jeżeli Twoim celem jest zwiększenie masy ciała, powinieneś zjadać więcej kalorii, niż spalasz. Taki zabieg zapewnia Twoim mięśniom nadwyżkę energetyczną, dzięki której mogą się rozwijać. Włączenie do swojej suplementacji produktu typu gainer jest jak zjadanie dodatkowego posiłku zasobnego w będące źródłem energii węglowodany oraz białko - cenny budulec włókien mięśniowych.

2. Kreatyna

Kolejnym warunkiem, który musisz spełnić, jeśli celujesz w większe umięśnienie, jest stałe i progresywne poddawanie swych muskułów oporowi. Jednym ze sposobów adaptacji Twojego organizmu do coraz większego obciążenia na treningach, jest zwiększenie masy mięśni. Jasne jest zatem, że wzrost siły idzie w parze ze wzrostem masy. Żaden z legalnie dostępnych suplementów nie uczyni Cię silniejszym tak bardzo, jak kreatyna.

3. Witamina D3

Rozwijanie rozmiarów własnych mięśni to zjawisko długotrwałe. Warto więc zadbać o zdrowie, aby móc cieszyć się postępem trwającym lata. W kontekście pracy nad sylwetką niezwykle istotna jest kondycja Twoich kości i stawów, gdyż na treningach poddajesz je obciążeniu. Substancją, która dba o prawidłowe uwapnienie wszelkich elementów aparatu ruchu, jest witamina D3. Jeśli poważnie podchodzisz do treningu siłowego, substancja ta na stałe powinna zagościć w Twoim menu.

4. ZMA

Kluczowe znaczenie przy rozwoju sylwetki ma odpowiednia regeneracja a nic nie wpływa na nią w tak dużym stopniu, jak sen. Aby wspomóc ten niezwykle ważny element Twojej drogi po większe mięśnie, warto suplementować ZMA. Magnez zawarty w typ produkcie świetnie regeneruje układ nerwowy, co przekłada się na wydajniejszy sen. Cynk natomiast jest pierwiastkiem, który odpowiada m.in. za prawidłowe stężenie testosteronu we krwi.

5. Przedtreningówka

Na koniec odrobina przyjemności. Któż nie lubi poczuć dodatkowego powera na treningu? Czasami warto zatankować paliwo atomowe, by sprawdzić swoje maxy, pobić swój stary rekord, czy utrzeć nosa kumplowi i pokazać, kto tu jest panem siłowni. Przedtreningówka stosowana z głową pozytywnie wpłynie na Twój trening, co przyśpieszy upragniony rozwój mięśni.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl