Melatonina: Klucz do Lepszego Snu i Zdrowia

0

Melatonina: Klucz do Lepszego Snu i Zdrowia 

Zdrowy sen to klucz do ogólnego dobrego samopoczucia, a przede wszystkim zdrowia. Niestety, coraz więcej osób boryka się z problemami ze snem. Istnieje jednak suplement, który może pomóc w poprawie jakości snu i regulacji rytmu dobowego czyli melatonina. W tym wpisie podpowiemy Wam, jak działa melatonina oraz odpowiemy na ważne pytanie: dlaczego starsi mieszkańcy osiedla zawsze widzą jak wracasz o 3 w nocy z imprezy?

 

Czym jest właściwie melatonina?

Melatonina to hormon, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jest produkowana głównie przez szyszynkę (gruczoł epifizy) w mózgu i ma kluczową rolę w regulacji rytmu dobowego oraz snu. W ciągu dnia produkcja melatoniny jest niska, ale zaczyna się zwiększać wieczorem, przygotowując organizm do snu. To właśnie ta hormonowa odpowiedź pomaga zasnąć i utrzymać zdrowy sen.

Można powiedzieć, z przymrużeniem oka oczywiście, że jet lag to wina melatoniny J Co ciekawe – podróże w kierunku wschodnim są bardziej obciążające niż w kierunku zachodnim. Wyloty w kierunku wschodnim wymagają przyśpieszenia fazy rytmu okołodobowego, czyli wcześniejszych pór kładzenia się spać i wstawania. Jeśli podróżujemy w kierunku zachodnim wylatując przykładowo z Warszawy do Nowego Jorku to wsiadając w samolot o godzinie 14:00, powinniśmy wylądować w Stanach ok. 15:00. Jeśli podczas lotu się zdrzemniemy to oszukamy nasz organizm i zagramy z melatoniną w chowanego!

 

Kiedy rozważyć suplementację melatoniny?

  • Bezsenność: Jeśli masz problemy z zasypianiem lub często budzisz się w nocy, melatonina może pomóc skrócić czas potrzebny na zaśnięcie.
  • Zmiany stref czasowych: Podróżowanie między różnymi strefami czasowymi może zakłócić twój rytm snu. Melatonina może pomóc dostosować się do nowych warunków czasowych.
  • Praca zmianowa: Osoby pracujące na zmiany często mają trudności z regulacją rytmu snu. Suplementacja melatoniny może pomóc w dostosowaniu organizmu do zmiany grafiku pracy.
  • Starzenie się: Z wiekiem produkcja melatoniny zmniejsza się. Starsi ludzie mogą korzystać z melatoniny, aby poprawić jakość snu. Jest to odpowiedź dlaczego starsi mieszkańcy osiedla zawsze widzą Cię jak wracasz z imprezy o 3 w nocy!
  • Leczenie zaburzeń snu: W niektórych przypadkach, melatonina jest stosowana jako część leczenia zaburzeń snu, takich jak bezdech senny czy zaburzenia snu u dzieci.
ESSENSEY MELATONINA 120 Kapsułek

 

ALLNUTRITION MELATONIN FORTE DROPS 30ML

 

Jak stosować melatoninę?

Jeśli zdecydujesz się na suplementację melatoniny, ważne jest przestrzeganie kilku zasad:

  • Dawkowanie: Dawkę melatoniny należy ustawić indywidualnie. Zazwyczaj zaleca się 0,5-5 mg na godzinę przed snem. Rozpocznij od niższej dawki i zwiększaj, jeśli to konieczne. Eksperci z naszych sklepów chętni Ci pomogą w doborze odpowiedniej ilości suplementu.
  • Regularność: Melatoninę stosuj regularnie, aby pomóc organizmowi dostosować się do nowego rytmu snu.

 

Potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z suplementacji melatoniny

Oprócz poprawy snu, melatonina ma również potencjalne korzyści zdrowotne, takie jak:

  • Antyoksydacyjne właściwości: Melatonina działa jako silny przeciwutleniacz, co może pomóc w ochronie komórek przed uszkodzeniem.
  • Poprawa zdrowia serca: Badania sugerują, że melatonina może wpływać na zdrowie serca poprzez regulację ciśnienia krwi i poziomów lipidów.
  • Wsparcie układu odpornościowego: Melatonina może poprawiać reakcję immunologiczną organizmu, co pomaga w walce z infekcjami.

Suplementacja melatoniny może być skutecznym narzędziem w poprawie jakości snu i ogólnego zdrowia. Jednak zawsze pamiętaj o konsultacji z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego suplementu, aby dostosować dawkę i sposób stosowania do swoich indywidualnych potrzeb. 

Melatonina to suplement, który odgrywa kluczową rolę w regulacji rytmu dobowego i snu. Suplementacja melatoniny może pomóc w poprawie jakości snu i ma potencjalne korzyści zdrowotne. Pamiętaj, że zdrowy sen to klucz do zdrowego życia, dlatego warto zadbać o jego jakość!

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Promocje
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
PVL MUTANT MASS 6,8 KG

318,02 zł

Cena regularna: 318,02 zł

UNIVERSAL ANIMAL FLEX 44 PAK
UNIVERSAL ANIMAL FLEX 44 PAK

187,00 zł

Cena regularna: 187,00 zł

szt.
UNIVERSAL ANIMAL CUTS 42 PORCJE - spalanie tkanki tłuszczowej
UNIVERSAL ANIMAL CUTS 42 PORCJE - spalanie tkanki tłuszczowej

250,00 zł

Cena regularna: 250,00 zł

szt.
OLIMP GOLD OMEGA 3 SPORT 120 Kapsułek
OLIMP GOLD OMEGA 3 SPORT 120 Kapsułek

59,99 zł

Cena regularna: 64,00 zł

szt.
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 700G
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 700G

79,99 zł

Cena regularna: 79,99 zł

BIOTECH ISO WHEY ZERO 25G - 7+3 GRATIS
BIOTECH ISO WHEY ZERO 25G - 7+3 GRATIS

49,00 zł

Cena regularna: 70,00 zł

OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 Kapsułek
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 Kapsułek

38,00 zł

Cena regularna: 42,00 zł

PULANNA ŻEL ANTYBAKTERYJNY 70% ALKOHOLU 250ML
PULANNA ŻEL ANTYBAKTERYJNY 70% ALKOHOLU 250ML

25,99 zł

Cena regularna: 39,00 zł

szt.
OLIMP CREATINE 1250 MEGA CAPS 400 Kapsułek
OLIMP CREATINE 1250 MEGA CAPS 400 Kapsułek

146,00 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 2,27KG
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 2,27KG

199,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

OLIMP CREATINE 1250 MEGA CAPS 120 Kapsułek
OLIMP CREATINE 1250 MEGA CAPS 120 Kapsułek

48,00 zł

Cena regularna: 48,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl