Probiotyki - Jak działają? Czy warto je stosować?

0

Probiotyki - Jak działają? Czy warto je stosować?


Ostatnio coraz więcej mówi się o probiotykach. Wiele osób wie, że mają duży wpływ na odporność organizmu i często bierze się je podczas lub po antybiotykoterapii aby organizm szybciej wrócił do pełni zdrowia. Jednak to tylko niewielka część korzyści jakie wynikają z przyjmowania tego typu preparatów.

Probiotyki w sporcie


W tym artykule nie będziemy omawiać suplementacji probiotycznej w kontekście leczenia chorób przewlekłych. Rozpatrzymy za to benefity, które mogą być szczególnie istotne w oczach sportowców. Tematem przewodnim będzie zatem probiotykoterapia jako sojusznik w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Na początek warto uświadomić sobie, że zdrowie to sport, a sport to nie zawsze zdrowie. Co przez to rozumieć?

O tyle o ile aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu o tyle wysiłki na ekstremalnym czy nawet zawodowym poziomie mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Damy Wam przykład. Intensywny i długotrwały wysiłek powtarzany cyklicznie może wywoływać zaburzenia mikroflory jelitowej oraz niekorzystnie wpływać na stan bariery jelitowej, która decyduje o tym co przedostanie się do krwiobiegu. Wynika to przede wszystkim z niedokrwienia jelit podczas ekstremalnego wysiłku fizycznego. Dzięki prewencji probiotycznej można w znacznym stopniu zapobiec powyższym dolegliwością. Probiotyk ProbioSport jest dedykowany właśnie dla takich osób.

PROBIOSPORT
profilaktyka i suplementacja probiotyczna


Produkty ProbioSport przeznaczone są do stosowania jako element codziennej diety w ramach profilaktyki probiotycznej (koncentrat i napój), a także w suplementacji probiotycznej (suplement diety). Ich systematyczne spożywanie wspomaga regenerację organizmu narażonego na intensywny wysiłek fizyczny i psychiczny.

Jakich innych korzyści możemy oczekiwać?


  1. Lepsza przyswajalność wartości odżywczych.

Wyobraźmy sobie, że dwie osoby o tej samej masie i w tym samym wieku spożywają dokładnie to samo. Jedna ma energię i siłę do życia, a druga jest ospała i zmęczona. Dlaczego? Wiele zależy od kondycji w jakiej są nasze jelita bowiem tam zachodzą najważniejsze procesy wchłaniania mikro i makro elementów. Nie trzeba dużo jeść aby organizm był dobrze odżywiony.

  1. Wsparcie postbiotyczne

Bakterie probiotyczne bytujące w naszym organizmie wytwarzają różne, ważne dla zdrowia związki zwane postbiotykami.

Należą do nich między innymi antyoksydanty, kwasy organiczne w tym kwas masłowy oraz niektóre witaminy w postaci łatwo przyswajalnej. Jeżeli nasza mikroflora jelitowa jest w dobrym stanie to potrafi się znakomicie odwdzięczyć.

  1. Lepszy nastrój i motywacja

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że za to czy nam się chce czy nie w dużej mierze odpowiadają czynniki wewnętrzne - biochemiczne reakcje a nie tylko świadomość i charakter. Depresja przykładowo nie jest tylko wynikiem złych zdarzeń w życiu. Bardzo często u młodych ludzi zdarzają się depresje z nieistotnych powodów. Dlaczego? Gdyż układ hormonalny nie działa tak jak powinien, centralny układ nerwowy jest przemęczony, neuroprzekaźniki odpowiedzialne za dobrym nastrój (serotonina,dopamina, melatonina,GABA) nie są optymalnie wytwarzane. Te wszystkie powikłania mają zazwyczaj wspólny mianownik - nieprawidłowy skład mikroflory jelitowej. Przerosty bakterii patogennych i ubytki prozdrowotnych. Z pomocą przychodzą preparaty probiotyczne.

Osobiście polecamy naturalne probiotyki do picia marki Joy Day oraz ProbioSport, które w ostatnim czasie zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszego asortymentu. Zapraszamy do naszych sklepów w Poznaniu, oczywiście po probiotyki i inne wysokiej jakości suplementy.

Probiotyki w formie płynnej zawierają żywe i aktywne bakterie probiotyczne, które zdolne są do natychmiastowego zasiedlania i funkcjonowania w przestrzeni jelit. Zawierają one także bioaktywne postbiotyki – kwasy organiczne, przeciwutleniacze, które dodatkowo korzystanie wspierają organizm człowieka. 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Promocje
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
PVL MUTANT MASS 6,8 KG
299,00 zł 256,99 zł
TRIGGY 300G - PUSZKA VIRTUAL TROPIC
TRIGGY 300G - PUSZKA VIRTUAL TROPIC
99,00 zł 79,20 zł
szt.
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 Kapsułek
OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT 60 Kapsułek
37,50 zł 34,00 zł
szt.
TRIGGY 300G - PUSZKA DIGITAL CACTUS
TRIGGY 300G - PUSZKA DIGITAL CACTUS
99,00 zł 79,20 zł
szt.
TRIGGY 300G - PUSZKA STARBERRY
TRIGGY 300G - PUSZKA STARBERRY
99,00 zł 79,20 zł
szt.
FOOD FORCE KETONELLA PEANUT CRUNCH  500G
FOOD FORCE KETONELLA PEANUT CRUNCH 500G
32,00 zł 29,99 zł
szt.
FOOD FORCE KETONELLA WHITE COCO CRUNCH 500G
FOOD FORCE KETONELLA WHITE COCO CRUNCH 500G
32,00 zł 29,99 zł
szt.
PULANNA ŻEL ANTYBAKTERYJNY 70% ALKOHOLU 250ML
PULANNA ŻEL ANTYBAKTERYJNY 70% ALKOHOLU 250ML
39,00 zł 25,99 zł
szt.
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 2,27KG
SPORT DEFINITION THAT'S THE WHEY 2,27KG
219,00 zł 199,00 zł
TRIGGY 300G - PUSZKA CYBER FRUIT
TRIGGY 300G - PUSZKA CYBER FRUIT
99,00 zł 79,20 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl